Fahri Kuran Kursu Öğreticilerine Asla Kadro Verilmemeli !

Değerli ziyaretcilerimiz sayfamızı facebook grublarımızı takip eden kişilerden olumsuz tepki aldığımız gibi , bazı kişilerden de güzel geri dönüşümler almaktayız.

Samimi niyetle sitemizi takip eden istifade eden yararlanan tüm hocalarımızdan Rabbimiz razı olsun inşallah.

Son zamanlarda facebook gruplarında sitemizin başlatmış olduğu özellikle Diyanetin Sözleşmeli Personel Alımındaki Dağılımına ve bu konuda ki sisteme karşı bir yazı yazıp sosyal medyada paylaşmamız bir cok değerli arkadaşımız ve mağdur olanlardan cok güzel destek aldı ve ilgili sendikalarda bu konuda çalışma başlattılar umuyoruz ki güzel neticeler alınır.

Evet bu giriş den sonra son zamanlarda Fahri Kuran Kursu Ögreticilerinden (Bayanlar) dan biz de mağduruz lütfen çalışma başlatın diye feryat eden hatta bu konuda daha önce olumsuz eleştirilerimizden dolayı sitemizi farklı grublarda karalama çalışmasına giden kişilerde var.

Şöyle başlamak istiyoruz bir çok yerde geçici olarak görev yapan fahri kuran kursu hocaları var bunlar bulundukları bölgede 100 bilemediniz en fazla 1000 kişi arasında mülakatlardan geçerek alınıyor. (İstanbul  – Ankara gibi büyük illerde rakamlar farklılık arz edebilir.)

Yine aynı şekilde bazı bölgeler de akraba tanıdık dayı vesilesi ilede malesef gecici olarak görev yapan fahri kuran kursu hocaları da mevcut.Bunu sizlerde bizden daha iyi biliyorsunuz.

Sınav arifesinde fahriler kadroya alınsın gibi söylemler ile mevcut gündemi oyalayan hoca kılıklı şahsiyet olamamış olan insanlar malesef oldukca fazla bunlara karşı güzel hitaplar kullanmak yerine tabirlerimiz oldukca serttir.

Sebebi hasılı 14 bin kişilik grublarımızda konuştuğumuz hatta telefon üzerinden kuran okuduğumuz ezber soru paylaştığımız insanları artık tanıyoruz.

Tanıdık vesilesi ile alındıkları ve görev yapıp kuranı daha yüzünden Kuran- ı Kerim okuyamayan kişiler mevcut özellikle kuran kursu öğreticisi ihtiyacı olan bazı doğu bölgelerinden bu şekilde insanları malesef ki biliyoruz.Yine aynı bölgeden gerçekten dört dörtlük okuyanlarda mevcut.

Diyorlar ki bu kadar açık var fahri kuran kursu ögreticileri olarak kadroya alınmalıyız ? ve çalışma başlatalım. Bu ne had bilmezliktir ?

Fahri kuran kursu öğreticisi ile Sözleşmeli olarak yapılacak olan kuran kursu öğreticilik sınavı arasında dağlar kadar fark olduğunun bilincinde olmayan ve kadro kadro diye meleyen zihniyet ….

Bundan seneler önce aynı şekilde malesef Fahri kuran kursu ögreticilerine kadro verilmişti.O kadro alımında bile malesef oldukca sıkıntılar cıktı ve halen bunun ceremesini Diyanet işleri başkanlığımız çekmektedir.

Bizlerin en fazla önere bileceği Fahri Kuran Kursu Öğreticilerine asla ama asla kadro gelmemesi sözleşmeli alım tarzında alımların artması ve yine bu konuda mevcut Fahri Kuran Kursu Öğreticilerin biraz olsun maddi imkanlarının düzeltilmesi yönündedir.

Fahri Kuran Kursu Öğreticileri eee işte efendim yıllardır çalışıyoruz ya hakkımız yeniliyor bizi de bu konuda destekleyin diyenlere önerilerimiz şimdilik bu kadar olmakla beraber sizin yerinizde olmak isteyen bir o kadar insan mevcut.

Bulunduğunuz yerde bir coğunuzun 15 adet öğrencisinden 5 tane 7 tanesini anca tam geliyor saatlere bile riyayet etmeyen ve rahat rahat iş yapanlar var siz hak yemekten bahseceğinize hastane köşelerinde bir asgari üçret almak icin 12 saat -8 saat temizlikcilik yapan bayanlarda var.

Şımarıklığın ve terbiyesizliğin hiç bir önemi yok.Eğer davanızda samimi iseniz zaten Rabbim size bereket ve feyz vericektir.

Yazdıklarımız daha ağır olabilirdi belki bu konuda malesef biraz doluyuz.Ama daha  fazla şeyleri burada yazmak istemiyorum.

Gördüklerimiz şahit olduklarımız kulaklarımızın duyduğu şeyleri hepsini ayrıntısı ile anlatmak istemiyoruz .

Ama Rabbimiz Herşeyi biliyor.

Dhbt Dersleri Fahri Kuran Kursu Öğreticileri …

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.

10 Yorumlar
 1. Necla diyor

  Size hiç bir şey demiyorum sadece Allah’a havale ediyorum. Tmm kadro verilmesini ama bu kadarda aşağılanmasın bu fahri hocalar.Beraber çalıştığım işkur elemanı ilkokul mezunu asgari ücret alıp yüksek tavandan sigortası yatıyor ben 7yıldır önlisans mezunu olarak üç kuruş alıyorum demeden kadrolu hocalarla çalışıp aynı işi yapıyorum. hiçbir şey demiyorum size bu aşağılayıcı yazınızdan dolayı…Allah’a havale ediyorum.Yetersizse sınav yapın almayın haketmeyenlere fahrilik dahi yaptırmayın…Yeter artık bitsin bu psikolojik eziyet.

  1. dhbtdersleri diyor

   Yarası olan gocunur. Üç kuruş falan değil yaptığınız işe göre güzel bir maaş alıyosunuz. Kadrolu kkö sistemi komple değişmeli bu yazımızda kimseyi aşağılama gibi bir niyetimiz yok. Kalem sert olsada gercekler bunlar. Ön lisans mezunu üç kuruş aldığınıxa şükredin yapılan sahtekarlıklarla ilahiyat lisans lar atanamadı kadro diyenlere fahriler kadroya grcsin diyenlerdir bu yazımız.

 2. 3000 alım diyor

  Yakın zamanda 3000 kkö alındı. Yakın zamanda yine 3000 kkö alınacak. Bu fahri arkadaslar neden bu alımlara muracaat etmiyorlar

  1. dhbtdersleri diyor

   Aynen fahri arkadaşların bir kısmı okumayı bilmeyip tanıdık veya boşluk vasıtası ile fahri kkö oldular. Ama yüksek puanlı lisanslar olamadı. Aynı zamanda dhbt bitimi geldi kadro istiyoruz demektrn başka birşey yaptıkları yok.

   1. Hande diyor

    Tanıdık vasıtasıyla gidenleri ve sizi Allah a havale ediyorum

    1. dhbtdersleri diyor

     Bende sizi Allah’a havale ediyorum. Kadrolu ve fahri artık sonlanmalı.

 3. Nurcan Bekil diyor

  Bizde fahrilik yaptik ama bu is gonul isi biz uc bes kurusunu dusunmedik Allah rizasi icin evde bos bos oturup mahalle gunlerinde dedikodu yapmamak icin bize gorev verilsin yeter ki deyip butun evraklarimiz tamam oldugu halde muftuluk kapilarindan bazen elimiz bosda donduk.Hicbir zaman pes etmedik ben simdiki fahrilerin bazilarina katilmiyorum sabretmesini de sukretmesinide bilmiyorlar.Rabbim hak edene hakkini zaten verir veriyor .Buna itikadi olmayan burda bosuna kendini oyalamasin baska rizik kapilari arasin saygilar Allaha emanet olun.

  1. dhbtdersleri diyor

   Ne kadar güzel bir yorum dilinize sağlık kıymetli hocam.

 4. Hande diyor

  Siz tanıdık vasıtasıyla derken müftülere iftira atıyorsunuz. Eğer tanıdık vasıtasıyla görev alan varsa onlara kadro nasip olmasın. ama bütün fahrileri aynı kefeye koymayı. Sınavlara gelince,dhbt ve mülakat la bu görev veriliyor. Bu arkadaşın birisi fahrilik mulakatinda 75 puanla son sıralarda görev alırken, sözleşmeli KKÖ mulakatinda 85 puan alarak atandı.yani söylediğiniz gibi fahrilik mülakatı sözleşmeli mulakatindan kolay değil. Rabbim hak eden fahrilere kadro nasip etsin.

  1. dhbtdersleri diyor

   İftira ile hareket etmiyoruz. Aynı zamanda bir ilde kkö fahri sınavı için yüz kişi başvurur ve secilir. Ama toplu alımda binlerce insan cağrılır ve alım sayısınca atama olur. Bunları aynı kefeye koyamayız. Selamlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.