Fahri Kuran Kursu Öğreticilerine Asla Kadro Verilmemeli !

Değerli ziyaretçilerimiz sayfamızı facebook gruplarımızı takip eden kişilerden olumsuz tepki aldığımız gibi , bazı kişilerden de güzel geri dönüşümler almaktayız.

Samimi niyetle sitemizi takip eden istifade eden yararlanan tüm hocalarımızdan Rabbimiz razı olsun inşallah.

Son zamanlarda facebook gruplarında sitemizin başlatmış olduğu özellikle Diyanetin Sözleşmeli Personel Alımındaki Dağılımına ve bu konuda ki sisteme karşı bir yazı yazıp sosyal medyada paylaşmamız bir çok değerli arkadaşımız ve mağdur olanlardan çok güzel destek aldı.

Ama üzülerek belirtmeliyiz ki sendikalar bu konuda sadece ufak defek sözlü bildiriler yaptı.Sendikalarımızda bu konuda ses çıkarmayıp gerekli çalışmaları yapmamaktadırlar.Umarız onlarda bu konuda çalışma yaparlar.

2020 Yılı içersinde büyük ihtimalle Mart- Nisan arasında yayınlanacak olan Personel Alımında bu adaletsizlik ortadan kalkacağını ve önceki dönemde emsal edilmiş olan alımlar üzerinden olacağını umuyoruz.

Evet bu giriş den sonra son zamanlarda Fahri Kuran Kursu Ögreticilerinden (Bayanlar) dan biz de mağduruz lütfen çalışma başlatın diye feryat eden hatta bu konuda daha önce olumsuz eleştirilerimizden dolayı sitemizi farklı grublar da karalama çalışmasına giden kişilerde var.

2019 yılı itibari ile Fahri ve Vekil olarak görev yapan hoca hanımlar ve hocalarımızın maaşlarında düzeltme olacağı zaten bildirildi.

Bu konuda özellikle bayan hocalarımız yakın bir zamanda Emine Erdoğan’la görüşüp kadro ısrarları devam etmektedir.

Binlerce insan daha yeni DHBT sınavından cıktı verilen emekleri kimse hiçe sayamaz kaldı ki o zaman neden sınav oldu veya olacak ?

Yapılan düzenlemeler 2020 yılı içinde geçerli olup 2020 yılı içerisinde de bu konularla ilgili yeni düzenlemeler yine yapılacak.

Şöyle başlamak istiyoruz bir çok yerde geçici olarak görev yapan fahri kuran kursu hocaları var bunlar bulundukları bölgede 100 bilemediniz en fazla 1000 kişi arasında mülakatlardan geçerek alınıyor. (İstanbul  – Ankara gibi büyük illerde rakamlar farklılık arz edebilir.)

Yine aynı şekilde bazı bölgeler de akraba tanıdık dayı vesilesi ile de malesef geçici olarak görev yapan fahri kuran kursu hocaları da mevcut.Bunu sizlerde bizden daha iyi biliyorsunuz.

DHBT Mülaka Sınav arifesinde fahriler kadroya alınsın gibi söylemler ile mevcut gündemi oyalayan hoca kılıklı şahsiyet olamamış olan insanlar malesef oldukça fazla bunlara karşı güzel hitaplar kullanmak yerine tabirlerimiz oldukça serttir.

Sebebi hasılı 14 bin kişilik gruplarımız da konuştuğumuz hatta telefon üzerinden kuran okuduğumuz ezber soru paylaştığımız insanları artık tanıyoruz.

Tanıdık vesilesi ile alındıkları ve görev yapıp kuranı daha yüzünden Kuran- ı Kerim okuyamayan kişiler mevcut özellikle kuran kursu öğreticisi ihtiyacı olan bazı doğu bölgelerinden bu şekilde insanları malesef ki biliyoruz.Yine aynı bölgeden gerçekten dört dörtlük okuyanlarda mevcut.

Diyorlar ki bu kadar açık var fahri kuran kursu öğreticileri olarak kadroya alınmalıyız ? ve çalışma başlatalım. Bu ne had bilmezliktir ?

Fahri kuran kursu öğreticisi ile Sözleşmeli olarak yapılacak olan kuran kursu öğreticilik sınavı arasında dağlar kadar fark olduğunun bilincinde olmayan ve kadro kadro diye meleyen zihniyet ….

Bundan seneler önce aynı şekilde malesef Fahri kuran kursu öğreticilerine kadro verilmişti. O kadro alımında bile malesef oldukça sıkıntılar cıktı ve halen bunun ceremesini Diyanet işleri başkanlığımız çekmektedir.

Bizlerin en fazla önere bileceği Fahri Kuran Kursu Öğreticilerine asla ama asla kadro gelmemesi sözleşmeli alım tarzında alımların artması ve yine bu konuda mevcut Fahri Kuran Kursu Öğreticilerin biraz olsun maddi imkanlarının düzeltilmesi yönündedir.

Fahri Kuran Kursu Öğreticileri eee işte efendim yıllardır çalışıyoruz ya hakkımız yeniliyor bizi de bu konuda destekleyin diyenlere önerilerimiz şimdilik bu kadar olmakla beraber sizin yerinizde olmak isteyen bir o kadar insan mevcut.

Bulunduğunuz yerde bir çoğunuzun 15 adet öğrencisinden 5 tane 7 tanesini anca tam geliyorlar ve  saatlere bile riyayet etmeyen ve rahat rahat iş yapanlar var siz hak yemekten bahsedeceğinize hastane köşelerinde bir asgari ücret almak için 12 saat -8 saat temizlikçilik yapan bayanlarda var.

Şımarıklığın ve terbiyesizliğin hiç bir önemi yok.Eğer davanızda samimi iseniz zaten Rabbim size bereket ve feyz verecektir.

Yazdıklarımız daha ağır olabilirdi belki bu konuda malesef biraz doluyuz.Ama daha  fazla şeyleri burada yazmak istemiyoruz.

Gördüklerimiz şahit olduklarımız kulaklarımızın duyduğu şeyleri hepsini ayrıntısı ile anlatmak istemiyoruz .

Ama Rabbimiz Herşeyi biliyor.

DHBT Dersleri Site Yönetimi

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.