Fahri Kuran Kursu Öğreticilerine Asla Kadro Verilmemeli !

Değerli ziyaretcilerimiz sayfamızı facebook grublarımızı takip eden kişilerden olumsuz tepki aldığımız gibi , bazı kişilerden de güzel geri dönüşümler almaktayız.

Samimi niyetle sitemizi takip eden istifade eden yararlanan tüm hocalarımızdan Rabbimiz razı olsun inşallah.

Son zamanlarda facebook gruplarında sitemizin başlatmış olduğu özellikle Diyanetin Sözleşmeli Personel Alımındaki Dağılımına ve bu konuda ki sisteme karşı bir yazı yazıp sosyal medyada paylaşmamız bir cok değerli arkadaşımız ve mağdur olanlardan cok güzel destek aldı ve ilgili sendikalarda bu konuda çalışma başlattılar umuyoruz ki güzel neticeler alınır.

Evet bu giriş den sonra son zamanlarda Fahri Kuran Kursu Ögreticilerinden (Bayanlar) dan biz de mağduruz lütfen çalışma başlatın diye feryat eden hatta bu konuda daha önce olumsuz eleştirilerimizden dolayı sitemizi farklı grublarda karalama çalışmasına giden kişilerde var.

Şöyle başlamak istiyoruz bir çok yerde geçici olarak görev yapan fahri kuran kursu hocaları var bunlar bulundukları bölgede 100 bilemediniz en fazla 1000 kişi arasında mülakatlardan geçerek alınıyor. (İstanbul  – Ankara gibi büyük illerde rakamlar farklılık arz edebilir.)

Yine aynı şekilde bazı bölgeler de akraba tanıdık dayı vesilesi ilede malesef gecici olarak görev yapan fahri kuran kursu hocaları da mevcut.Bunu sizlerde bizden daha iyi biliyorsunuz.

Sınav arifesinde fahriler kadroya alınsın gibi söylemler ile mevcut gündemi oyalayan hoca kılıklı şahsiyet olamamış olan insanlar malesef oldukca fazla bunlara karşı güzel hitaplar kullanmak yerine tabirlerimiz oldukca serttir.

Sebebi hasılı 14 bin kişilik grublarımızda konuştuğumuz hatta telefon üzerinden kuran okuduğumuz ezber soru paylaştığımız insanları artık tanıyoruz.

Tanıdık vesilesi ile alındıkları ve görev yapıp kuranı daha yüzünden Kuran- ı Kerim okuyamayan kişiler mevcut özellikle kuran kursu öğreticisi ihtiyacı olan bazı doğu bölgelerinden bu şekilde insanları malesef ki biliyoruz.Yine aynı bölgeden gerçekten dört dörtlük okuyanlarda mevcut.

Diyorlar ki bu kadar açık var fahri kuran kursu ögreticileri olarak kadroya alınmalıyız ? ve çalışma başlatalım. Bu ne had bilmezliktir ?

Fahri kuran kursu öğreticisi ile Sözleşmeli olarak yapılacak olan kuran kursu öğreticilik sınavı arasında dağlar kadar fark olduğunun bilincinde olmayan ve kadro kadro diye meleyen zihniyet ….

Bundan seneler önce aynı şekilde malesef Fahri kuran kursu ögreticilerine kadro verilmişti.O kadro alımında bile malesef oldukca sıkıntılar cıktı ve halen bunun ceremesini Diyanet işleri başkanlığımız çekmektedir.

Bizlerin en fazla önere bileceği Fahri Kuran Kursu Öğreticilerine asla ama asla kadro gelmemesi sözleşmeli alım tarzında alımların artması ve yine bu konuda mevcut Fahri Kuran Kursu Öğreticilerin biraz olsun maddi imkanlarının düzeltilmesi yönündedir.

Fahri Kuran Kursu Öğreticileri eee işte efendim yıllardır çalışıyoruz ya hakkımız yeniliyor bizi de bu konuda destekleyin diyenlere önerilerimiz şimdilik bu kadar olmakla beraber sizin yerinizde olmak isteyen bir o kadar insan mevcut.

Bulunduğunuz yerde bir coğunuzun 15 adet öğrencisinden 5 tane 7 tanesini anca tam geliyor saatlere bile riyayet etmeyen ve rahat rahat iş yapanlar var siz hak yemekten bahseceğinize hastane köşelerinde bir asgari üçret almak icin 12 saat -8 saat temizlikcilik yapan bayanlarda var.

Şımarıklığın ve terbiyesizliğin hiç bir önemi yok.Eğer davanızda samimi iseniz zaten Rabbim size bereket ve feyz vericektir.

Yazdıklarımız daha ağır olabilirdi belki bu konuda malesef biraz doluyuz.Ama daha  fazla şeyleri burada yazmak istemiyorum.

Gördüklerimiz şahit olduklarımız kulaklarımızın duyduğu şeyleri hepsini ayrıntısı ile anlatmak istemiyoruz .

Ama Rabbimiz Herşeyi biliyor.

Dhbt Dersleri Fahri Kuran Kursu Öğreticileri …

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.