Kpss Sonuçlarınız Nasıl ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Normalde böyle bir şey sitede yazı ve benzeri olarak yapmıyorum ama imamlık görevini bırakmış biri olarak tekrardan sınavlara hazırlanıyorum.

Daha doğrusu tam kapasiteli olmasa da bu sene sınava girmeye yine karar verdim. Bildiğiniz gibi KPSS Lisans sonuçları bugün itibari ile açıklandı.

Sonuçlara ÖSYM’nin internet sitesinden TC numaranız ve Şifrenizle https://sonuc.osym.gov.tr  adresine giriş yaparak görebilirsiniz.

Bugün gelen sorulara binan hocam puanım eksiye düştü KPSS’de DHBT sınavına giremeyecekmiyim ? sorusu arkadaşlar KPSS-DHBT Puan hesaplamasını sitemizde mevcut olmakla birlikte , SORUNUZA binaen KPSS Puanlarınız eksiye düşmüş olsa bile DHBT sınavına girebilirsiniz.

Sadece Puan hesaplamasında ilgili yerde hesaplamalarda KPSS puan eklemesi düşük olur.

Ben kendim LİSANS olarak girdim ve sonuç istediğim gibi geldi çünkü bazı ağır durumlardan dolayı sınava çalışamadığım gibi  yaklaşık 4 tanede soruda bildiğim halde hatalı yaptım.

KPSS 1 : 59  

KPSS2:60

KPSS3:61 şeklinde küsüratlarını yazmıyorum.

Hocalarım eksik veya fazla sizlerden bir rica olacak LİSANS olarak girdim sınava DHBT Yazılıda etkisi düşük olsa Lisans olarak KPSS sınavına girenler SİTEMİZİN yazı sonunda Yorumlar bölümüne PUANLARINI YAZABİLİRMİ küsüratlı olmadan ? 

Mülakata ÖN Lisans Kategorisinden gireceğim hali hazırda hem Açıktan İmam Hatip Hem de İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTELERİNİ OKUYORUM DİĞER LİSANS MEZUNİYETİMİZ OLSADA MALUM DHBT Kategorilerindeki sıkıntıdan dolayı ÖN Lisans olarak DHBT Mülakata gireceğim.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Yukarda dediğim gibi KPSS LİSANS SONUÇLARI AÇIKLANDI SİZLERDE YORUMLAR KISMINA kkö için olanlar belirterek yazsınlar Misal Lisans Paunım atıyorum 85 DHBT Mülakat Kategorim ihl + Ön Lisans tarzında .

İmamlık ve müezzinlik için DHBT Sınavına girecek ERKEK hoca Kardeşlerimde yukarıdaki örnek gibi yazarlarsa sonuçlarını site olarak gelen sonuçlar üzerinden matematiksel sistem ve bilgisayar programlarından yararlanarak aritmetik ortalama çıkarabilir ve bunun üzerinde matematiksel verileri sitede paylaşabiliriz.

Sizden ricam sonuçları yorumlar bölümüne yazarsanız ve bu yorumlarınız lütfen yanııltıcı bilgi olmasın sahte notlar yazılmasın ki bende bu yönde bir çalışma yapıp.

DHBT sınavında kaç net yapılırsa ortalama ne kadar puan alacağımızı net olmayan şekilde ortaya koyup sizlere bilgi vermeye gayret edelim.

Bu kadar yazdım şimdi sıra sizde biliyorum yukarda yazdıklarımı yine tam manasıyla okumayacak araştırmayacak arkadaşlarımız mevcut onlar için üst tarafta yazdığım gibi puanınız (KPSS) eksiye düşmüş olsa bile DHBT yazılı sınavına girebilirsiniz.

Sadece hesaplamasında KPSS”nin puanı eklenmez.Bu konuda sitemizde DHBT bölümünde DHBT Not Hesaplaması isimli yazımızı okuyabilirsiinz.

[better-ads type=”banner” banner=”8655″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Şimdi yorumları alalım.Bu arada alel acele yazıyorum ve içtenlikle yazıyorum.Kelime harf eskiklikleri olabilir gün içerisinde güncellerim zaten yazıyı.

Kpss Sonuçlarınız Nasıl ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 Yorum

 1. Selamun aleyküm benim puanı 77. İhl +önlisans ilahiyat +diğer lisans mezunuyum

  Cevapla
 2. Bu olayı zitlasmak olarak görmek biraz tuhaf geldi. Ben bildiğim ve bizzat yaşadığım bir konuda yardımcı olmak istiyorum siz kaynak göstermeden hala emin olduğunuzu söylüyorsunuz. Ben size diyorum ki ÖSYM nin 3.10 maddesine bakmanızı öneririm maddede gayet net bir şekilde ifade ediliyor gk ve gy den en az 1 net yapılmadığı takdirde puan hesaplanmaz. Guruba soru soran beyefendi nin de gk den 2 yanlış 0 doğrusunun olduğunu biliyoruz bu da – 0,5net yapar yani 1 netin aşağısında. Bu sonuçtan da kpss puanının hesaplanmadığını ve dhbt ye giremeyecegi sonucunu çıkarıyorum. Ve bu bilgilerimle bu şahsa yardımcı olmak istedim. Bu kişi ben ÖSYM yle irtibata geçtim sınava girilebiliyormus yazdıysa tamamdır ben artık birşey demem fakat ben böyle bir cevap ta göremiyorum bu kişiden.

  Cevapla
  • Yönetici 22 Ekim 2020, 13:38

   arkadaş DHBT Başvuruları isimli yazıda bunu belirtti burada görememiş olabilirsiniz.Ben senin samimiliğine bişey demiyorum.Puan hesaplanamaz veya hesaplanır bu konu ayrı ki bu konuda yasada bir değişlik yapılarak mağduriyet giderilebilir ki bunu sizde yaşamaşsınız.DHBT Sınavına girmesinde hicbir sorun yoktur.Puan hesaplanmaz dersen bunu eyvallah derim.Siz ÖSym’yi arayın DHBT sınavına girebilir ki buru durumu bildiren kişi arayıp bizzat görüşmüş.DHBT Sınavına girebilir ama puan hesabı olmaz cevabı gelmiştir.Aynı durum kimin başına gelirse DHBT sınavlarına mutlaka girsinler.Burada malesef yine bir mağduriyet var.

   Cevapla
 3. 63 İhl+Diğer lisans

  Cevapla
  • Yönetici 22 Ekim 2020, 13:12

   orta seviyedesiniz hocam ama daha güzel olacak.sizde benim gibi DHBT sınavına biraz fazla calışması gerekenler kategorisindesiniz yani :)

   Cevapla
 4. Bence bilginiz olmayan konularda kesin konuşup insanlara ümit vermeyin. Kpss puanı hesaplanmamiş kişi dhbt ye giremez.

  Cevapla
  • Yönetici 22 Ekim 2020, 13:00

   Bak hala hatalı bilgi veriyorsun sen kesin olmayan şeylerde konuşma .DHBT Sınavına girebileceğini cok iyi bilyorum sana da tavsiyem zıtlaşıp iddalaşma.ayrıca arkadaş ÖSym yi arayıp sınava girebileceğini söylediklerini yorumda belirtmiş.Senin gibi insanların ümitlerini kesiceğime ümit veririm . umutda ümitte müminin yitiğidir.Yine diyorum DHBT Sınavına girebilir.Sen bana itibar et kardeşim sitemize itibar et.

   Cevapla
 5. ÖSYM nin 3.10 maddesine bakmanızı öneririm.
  Gk ve gy ten 1 net yapma şartı var yoksa puan hesaplanmaz.

  Cevapla
 6. Puanim 71. Dhbt mülakat kategorisi de diğer lisans + ilahiyat önlisans

  Cevapla
 7. @mahmut diyor
  Puanınız hesaplanmıştir mi diyor, hesaplanmamiştir mi diyor. Ben de bi önceki sınavda gk den 0 net yaptığım için hesaplanmamiştı o sebeple soruyorum. Hesaplanmadiysa dhbt ye giremezsiniz.

  Cevapla
  • Yönetici 22 Ekim 2020, 11:14

   Hayır DHBT Sınavına girebilir ! sizler kac aldınız sonuçları yazalım arkadaşlar.

   Cevapla
 8. Dhbt ye katılmak için kpss den hangi puan türü gerekli ve kaç puan gerekir

  Cevapla
 9. 3 ve 10 madde değerlendirme maddesi gereğince kpss puanınız hesaplanmıştır yazıyor. Ben dhbt ye lisans imamlık için girecektim inş girebilirim sıkıntı yaşarmıyım acaba hocam

  Cevapla
 10. Selamun aleykum hocam benim sonuç sayfamda kılavuzun 3 ve 10. Değerlendirme maddesi gereğince puanınız hesaplanmıştır yazıyo. Genel kültürden 2yanlış 0 doğru var ondan dolayı I böyle yazıyo. Dhbt ye girebilirim inş

  Cevapla
 11. Lisans 69 imamlık DHBT Mülakat lisans .

  Cevapla