Kur’an’dan Öğütler II CİLT PDF Yükle !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, vaaz ve sohbet esnasında yararlanılabilecek, tüm hocalarımızın ve hoca adaylarımızın kütüphanesinde bulunmasında fayda gördüğümüz, iki ciltlik eseri sizlere tanıtmak istiyoruz. Hemen hemen birçoğumuzun yanında bulunan bu eser, sınava yeni hazırlanan veya hocalığa yeni başlamış olan kardeşlerimizin dikkatinden kaçmış olabilir.

Kur’an’dan Öğütler I. Cilt (PDF’ sini Yükle) 

Allah-u Teala’nın varlığını ve birliğini tanıtan, tefekkür, bilgi ve davranış arasında bağ kurarak, bizlere tutarlı bir hayat çizgisi getiren, inanma ve yararlı iş yapmayı kalıcı mutluluğun ve kurtuluşun anahtarı kılan Yüce Kitabımız Kur’an, sonsuz manevi bir hazinedir.

Kur’an, ortaya koyduğu delillerle, açtığı ufuklarla, birbirini tamamlayan ve tutarlı bilgilerle hayatı içine alan canlı bir kitaptır.

O, insanlar arasında sevgi, uzlaşma, yardımlaşma, kardeşlik ve istikrarı sağlayacak; fert, aile ve toplum planında pek çok ahlaki ve sosyal problemleri çözebilecek, ortaya çıkan sorunların hak ve adalet çerçevesinde çözülmesine ışık tutacak ve insanlara gelişme yollarını göstererek onları geleceğe hazırlayacak ilahî ölçüleri içeren bir kitaptır.

Kur’an, insanlığı aydınlatmaya başladığı günden beri ışığından hiçbir şey kaybetmemiş, taşıdığı değer ve anlamlar, getirdiği ahlak ve erdem ilkeleri hep taze ve yeni olarak kalmıştır.

“DOSYA İNDİR” bağlantısına tıklayarak “Kur’an’dan Öğütler I. Cilt” in PDF’ ini indirip istifade edebilirsiniz.

Yüklemek İçin Tıkla
Kur'an'dan Öğütler 1.Çilt

80,51 KB

Kur’an’dan Öğütler II. Cilt( PDF’ sini Yükle )

Kur’an, insanlığın ufkunda bir ışık gibi yanan ve her dönemde insanların yollarını, kalplerini ve gönüllerini aydınlatan bir meşaledir.

Kur’an, bize kendimizi hikmet aynasında görmemiz ve Rabbimizi tanımamız için rehberlik eden, var oluşun ve hayatın anlamını gösteren aklın ve gönlün şifa kaynağı, ilim ve irfan menbaı, dünya ve ahiret mutluluğunun kılavuzu ve yol haritasıdır. O, okunmak, anlaşılmak ve getirdiği evrensel mesaj itibariyle özümsenmek, içselleştirilmek için gönderilmiştir. Bu sebeple sadece okumayı öğrenmekle ve okumakla yetinmeyip içeriğinin de bilinmesi, Kur’an’ın ne anlattığının kavranması, hatta onun kendi hayatımıza da yansıtılması gerekir.

“DOSYA İNDİR” bağlantısına tıklayarak “Kur’an’dan Öğütler II. Cilt” in PDF’ ini indirip istifade edebilirsiniz.

Yüklemek İçin Tıkla
Kur'an'dan Öğütler Cilt 2

80,51 KB

Not:DHBT Dersleri ve DHBT Sınavı Hazırlık için hazırlanan bu sayfadaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak yayınlanmış olan “KUR’AN’DAN ÖĞÜTLER” eserinden yararlanılmış olup hiçbir ücret talep edilmeksizin web sitemizde yayınlanmıştır. İndirme Linklerinin çalışmaması durumunda bizleri bilgilendirmenizi rica ederiz.

Kur’an’dan Öğütler II CİLT PDF Yükle !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir