Oruç ilmihali PDF

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı Oruç İlmihali

İslam dininin vazgeçilmez prensibi olan samimiyet ve gösterişten uzak oluş, en üst düzeyde oruç ibadetinde kendini gösterir.

Bu niteliği ile oruç bir irade, sorumluluk, sabır ve samimiyet eğitimidir. Eser; oruç ibadetinin anlam ve önemini, oruçla ilgili dini hükümleri içeren bir başucu kitabıdır.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Doç. Dr. İsmail KARAGÖZ ve Doç. Dr. Halil ALTUNTAŞ hocaların hazırlamış olduğu diyanet oruç ilmihalini ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza yükleyip istifade edebilirsiniz.

Oruç konusun da detaylı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Dört bölümden oluşan oruç ilmihalinde günümüz problemlerinden tutunda bayram namazının kılınışına kadar tüm bilgileri detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Normal ilmihal kitaplarındaki oruç bölümünden daha kapsamlı olan oruç ilmihali bir çok konu ve meseleye çözüm getirmektedir.

Oruç ilmihalini mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. DHBT sınavında oruç konusundan belki gelmez ama genelde çıkarsa buradaki bilgiler yeterli olacaktır.

Mülakat sınavlarında oruç ile ilgili soru gelirse çok kolay bir şekilde cevaplayabilirsiniz.

Dosya İndir ‘ e tıklayarak Diyanet Oruç  İlmihalini indirip istifade edebilirsiniz. 

Yüklemek İçin Tıkla
Diyanet İşleri Başkanlığı Oruç İlmihali

73,11 KB

Not: DHBT Dersleri ve DHBT Sınavı Hazırlık için hazırlanan bu sayfadaki veriler Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak yayınlanmış olan Diyanet Oruç ilmihalinden yararlanılmış olup,hiçbir ücret talep edilmeksizin web sitemizde yayınlanmıştır.

Oruç ilmihali PDF

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Yönetici 24 Nisan 2020, 14:06

    Dosyayı konturol edildi.Herhangi bir sorun yok gibi görünüyor hala devam ediyormu sıkıntı hocam

    Cevapla