Sana Din’den Sorarlar-1 Ebubekir Sifil İkinci El Kitap

featured

Dr.Ebubekir Sifil’ tarafından kaleme alınan iki çiltlik bir eserdir. Eserin birinci cildi elimde mevcut.

Kitap daha önce okunmuştur. Karalama veya çizik bulunmamaktadır.

Rihle Kitap tarafından yayınlanan eseridir. Mevcut kitabın şimdiki son basımlarında kitap kabı ve şekli değişmiş olmakla birlikte aynı kitaptır.

Yırtık veya eksik sayfa yoktur.Genel olarak kitabın tanıtımı şu şekildedir.

Fıkhı “Müslümanların önünü açmakla görevli bir mekanizma” olarak görme eğiliminin giderek ısrara dönüşmekte olduğu bir ortamda, “ahiretimiz için neyin zararlı olduğu” değil, “dünyamız için neyin faydalı olduğu” sorusu ve endişesi ön plandadır.

Seküler dünyanın talepleri, dayatmaları, kuşatmaları karşısında –”direnmek” şöyle dursun–, “uyum sağlama”yı hayat ilkesi edinmiş müslümanların, Fıkh’a “durumu meşrulaştırıcı” bir misyon yüklemesi kaçınılmaz olmaktadır.

Fıkıh’la ilişkimizdeki tayin edici faktör, dünya merkezli/seküler tercihlerimiz olunca Fıkıh da dünyayı ahirete yönelik olarak tanzim etmenin vahiy merkezli zemini olmaktan çıkıp, dünyayı dünya için tanzim eden “hukuk”a dönüşmektedir. Üstelik de pek çok boyutu tırpanlanmış olarak…

[better-ads type=”banner” banner=”9597″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Elinizdeki kitap, esas itibariyle bu kırılmanın İslamî ilimlerin hemen tamamına taalluk eden tezahürlerini mercek altına almaktadır. Sorulan sorular, hükmü merak edilen fer’î-fıkhî meselelerle sınırlı olmayıp, bütünüyle Din telakkimizi ilgilendiren alanları ihata etmektedir.

Akaid/Kelam başta olmak üzere bütün İslamî ilimlerle ve Kur’an-Sünnet başta olmak üzere edille-i şer’iyyenin hemen tamamıyla ilgili soru ve cevapları ihtiva eden bir kitabın özet/muhtasar olması mümkün değildi.

Bu sebeple sorulara “el-Cevap: Caizdir/değildir” demekle yetinilmemiş, kimi zaman soruların arka planına da inilerek detaylı cevaplar verilmeye çalışılmıştır.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Kütüphane oluşturacaklar için elimde fazlalık olan ve artık yer kalmayan ve taşınmaktan dolayı harap olan kitapları insanların yararlanması veya yararlanmak adına ilana eklenmektedir.

Kitap gönderi PTT kargo ile yapılmakta ve kargo üçreti alıcıya aittir.

Ücret EFT işlemi ile yapılır.

Kitabımızı Muş’tan Davut kardeşimiz almıştır. Kitap tanıtım amaçlı burada sitede kalacaktır. Kıymetli kardeşimizin istifade etmesini temenni ederiz.

Yeni eser ve kitaplar için sitemizi takipte kalın. Hayırlı olsun.

Kitaba ait resimler tarafımızca çekilmiş olup herhangi bir süsleme yapılmamıştır. Buraya da ön kapak ve arka kapak resimlerini eklenmiştir. Resimlere  tıkladığınızda  orjinal  boyutu  ile  açılır.

dhbtdersleri.com farkı ile kitap severleri piyasadaki fiyatlardan çok daha ucuz ve kaliteli bir biçimde okuyucularımıza sunmayı ilke edinmiştir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir