DHBT Deneme Sınavı 1

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınavı yani kısa adı ile DHBT Sınavı Deneme Testi 1 : İlk deneme testimiz ÖSYM formatında olacak şekilde hazırlanmıştır. Yine DHBT Deneme Sınavı Testi 1 hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse.

DHBT 1 bölümünü hepimizin bildiği gibi tüm sınava giren kategorisi ne olursa olsun herkese sorulan ortak 20 yirmi adet sorudan oluşmaktadır.

Burada DHBT 1 ve DHBT 2 deki soruları daha önce DHBT Sınavı için Sorumlu olduğumuz ders ve konular hakkında bilgilendirmesini yaptığımız DHBT SINAVINA GİRİCEK ADAYLARIN KONU VE SORULARI İLE İLGİLİ DHBT 1 Bölümünüde açıklanmıştır. 

Dileyen tekrardan göz atarak yukarıdaki kırmızı yazı ile ilgili yere tıklayarak DHBT Sınavında sorumlu olduğumuz konulara tekrardan göz atabilir.

Sözü daha fazla uzatmadan bu giriş bilgisinden sonra artık DHBT Deneme Sınavı 1 ‘ i online olarak çözebilirsiniz.

[wp_quiz id=”5808″]

Değerli arkadaşlar DHBT Deneme 1.Sınavı soruları ilk 20 adet soru DHBT 1 i kapsarken DHBT 2 ise ( 21.ve 40  ) yani alttaki kısımdaki birinci 1. sorudan yirminci 20. DHBT 2 sorularını kapsamaktadır. DHBT1 ilk 20  diğer DHBT 2 bölümü ise ikinci 20 sorularıdır …

DHBT 2 Bölümündeki sorular daha cok ilahiyat ön lisans formatında hazırlanmıştır. Umarım DHBT DENEME SINAVI 1 den istifade edersiniz.

DHBT Testlerimiz tamamen bilgi öğrenme amaçlı ve ücretsizdir.Cevap anahtarları zaten soruları işaretlediğinizde açılmaktadır.

Bu yüzden herhangi bir sınav derecelendirmesi icin ayrı bir bilgi vermedik herkes kendini tartsın durumunu gözden geçirsin diye.

Umarım bu üçretsiz DHBT Deneme Sınavımızdan istifade etmişsinizdir. Rabbim razı olsun demeyi unutmayın arkadaşlar.İsteğimiz budur sizlerden ayrıca DHBT Dersleri Sitemizi takip ettiğidiniz için teşekkür ederiz.

Sitemizdeki linkleri paylaşmayı ve sitemize yorum yapmayı unutmayın yine aynı zamanda Facebook grubumuza katılmak için alttaki bağlantıya tıklayarak.DHBT FACEBOOK GRUBUMUZA DA KATILABİLİRSİNİZ.

Facebook DHBT Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın ! 

DHBT Deneme Sınavı 1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. evde bilgisayar olmadığı için dışarıdan bu soruların çıktısını alıp hanım evde çalışsın diye başka bir formatta gönderemezmisiniz

  Cevapla
 2. daha kolay nasıl çıktı alınır bu durumda yazıcıya gönderemiyorum

  Cevapla
 3. evde bilgisayar yok dışarda bu soruları ve cevapların çıktısını nasıl alabilirim hanım da sınava girecek PDF yada başkaca rahat yazıcıdan alabileceğim bir formatta soruları verseniz olmaz mı buradan çıktı alamıyorum da

  Teşekkür ederim

  Cevapla