DHBT Deneme Testi 8

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınavı yani kısa adı ile (DHBT) DHBT Deneme Testi 8 : Sekizinci  DHBT Deneme testimiz ÖSYM formatın da olacak şekilde hazırlanmıştır. Yine DHBT Sınavı Deneme Testi 8 hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse. 

DHBT 1 bölümünü hepimizin bildiği gibi tüm DHBT  sınava giren kategorisi ne olursa olsun herkese sorulan ortak 20 yirmi adet sorudan oluşmaktadır

DHBT 2 bölümü iste sizlerin mezunuyet durumlarına göre mezun olduğunuz lise-ön lisans-lisans düzeyinde sorular gelecektir. Bizlerin hazırlamış olduğu bu DHBT Deneme Sınavı 8 ‘de ağırlık olarak ön lisans ve lisans düzeyinde sorular hazırlanmıştır. DHBT 2 bölümü için.

DHBT Deneme Testi Sınavı alanında yaptığımız ve sekizinci  yayınladığımız bu DHBT Deneme testimizde önceki yıllardan DHBT sınavı soruları yoktur.Diğer deneme testlerimizde hepsi yayınlanmıştır.

Daha önceki DHBT Deneme Testlerimizi çözdü iseniz bugüne kadar DHBT Sınavlarında cıkmış olan tüm soruları çözmüş olmaktasınız.

Değerli ziyaretcilerimiz sizlerden bi önceki DHBT Deneme Testi 7 çok ağır sorular hocam diye yorum ve mesajlar atmaktasınız. Bu testimizi biraz kolaylaştırdık.Ama unutmayın ki DHBT sınavında bu tarz sorular gelecek.Klasik kalıplaşmış sorulardan ziyade ÖSYM formatında sorular geleceğini hep hatırlatıyoruz sizlere.Başarılar dileriz.

Burada DHBT 1 ve DHBT 2 deki soruları daha önce DHBT Sınavı için sorumlu olduğumuz ders ve konular hakkında bilgilendirmesini yaptığımız alttaki bağlantıda…

DHBT SINAVINA GİRİCEK ADAYLARIN KONU VE SORULARI İLE İLGİLİ DHBT 1 ve DHBT 2  Bölümünüde açıklanmıştır. 

Kısa bir hatırlatma yapalım yedinci DHBT Deneme Testimiz ide  yayınlamakla birlikte DHBT Dersleri ve Sınavları adına güzel çalışmalar yapmaktayız.Sizlerin takiplerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

DHBT çıkmış testler neden yok diyenlere kısa bir bilgilendirme ÖSYM tarafından yapılan DHBT Testlerindeki çıkmış soruların tamamını yayınlamak suç teşkil ettiği ve yasal olmadığı için bizler soruları serpiştirerek yayınlamaktayız.

Şimdi DHBT Deneme Testi 8. Sınavına Başlayalım.

[wp_quiz id=”7528″]

DHBT  Testlerimiz tamamen bilgi öğrenme amaçlı ve ücretsizdir.Hiçbir şekilde ücret alınmamakla birlikte sitemize üyelikte gerektirmez. 

Cevap anahtarları zaten soruları işaretlediğiniz de açılmaktadır. Bu yüzden herhangi bir sınav derecelendirmesi için ayrı bir bilgi vermedik herkes kendini tartsın durumunu gözden geçirsin diye. 

DHBT Deneme Testimizde Öğretmenlik alanında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi DKAB ve İlahiyat tarzında Ösym Formatında sorulardan yararlanılmış olup hazırlanmıştır. Umarım bu ücretsiz DHBT Deneme Sınavımızdan istifade etmişsinizdir.

Allah razı olsun demeyi unutmayın arkadaşlar.İsteğimiz budur sizlerden ayrıca DHBT Dersleri Sitemizi takip ettiğiniz  için teşekkür ederiz.

 Daha fazla soru  ve güncel bilgileri Facebook Sayfa ve Gruplarımız üzerinden de takip edebilirsiniz.

DHBT Deneme Testi 8

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum

 1. 22 Kasım 2022, 16:12

  Dhbt1. 3.sorunun cevabı ve cevap açıklaması yanlış olmuş ,cevap C şıkkı 1982 anayasasinin 24.maddesi olmalı
  Dhbt2. 15.sorunyn cevabı çıkarak görünüyor ama doğru cevap açıklaması olarak B şıkkının açıklaması var doğru evap B olmalı o zaman

  Cevapla
  • Yönetici 22 Kasım 2022, 16:27

   Kardeşim DHBT 2 Bölümünde 15.inci sorunun CEVABI B şıkkıdır.DHBT 1 Bölümündeki bölümde dediğiniz gibi büyük bir hata yapılmış.İlgili bölüm düzeltildi.Teşekkür ederiz.

   Cevapla
 2. 19 Mart 2021, 00:07

  Allah bir değil bin kere razı olsun gerçekten sorular çok kaliteli bi zahmet biraz daha test yayınlarmısınız

  Cevapla