Diyanet Bünyesindeki Süresiz Sözleşmeli Personele Kadro!

featured

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 2013 – 2018 yılları arasında KPSS + DHBT sınavlarında başarı elde edip 4-B  sözleşmeli statüsünde çalışan süresiz sözleşmeli Diyanet personeli ile 2019 ve sonraki yıllarda göreve gelen 4-B li sözleşmeli personel arasında malesef ki Diyanet İşleri Başkanlığımız ayrımcılık yapmaktadır.

dhbtdersleri.com olarak bu kardeşlerimizin haklı tutumlarını bizden istek ve ricaları üzerine dile getirmeyi bir borç bilerek Diyanet alanında bir çok Öneri ve İsteklere imza atmaya devam etmekteyiz.

Daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı , DHBT sınavları , Haksız İhraç konuları hakkında bir çok konuda çalışma yürütmüş bir site olarak bundan sonra da toplumumuzu ve Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesinde her alanda öneri , fikir ve istekte bulunmaya insanların sesi olmaya devam edeceğiz Rabbimizin izni ile …

2013 – 2018 yılları arasındaki süresiz sözleşmeli kavramı ile daha sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığımıza atanan ve 3+1 ile görevine devam eden personeller arasındaki ayrımcılık ve süresiz personellerin unutulması malesef Diyanet İşleri Başkanlığımızda ÇİFTE ayrımcılığa sebebiyet vermekte ve süresiz sözleşmeli görev yapan Diyanet Personellerini olumsuz etkilemeye devam etmektedir.

Yapılan bu ayrımcılığın Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından bir an önce son bulmasını talep etmekle birlikte bu konuda Sendikalarımızın daha özverili çalışmalarda bulunmasını da talep etmekteyiz.

Malesef yine belirtmek gerekir ki isim vermeden eleştiri yapacak isek sadece bir iki sendika bu konuda görüş belirtmekle birlikte tanınmış ve üye sayısı çok fazla olan bir sendikadan hiçbir ses yok ve zaman zaman sadece tansiyonu indirmek için göstermelik haber yayınları yapmaya devam ediyorlar.

[better-ads type=”banner” banner=”9597″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

4-B statüsünde çalışan süresiz sözleşmeli Diyanet peroneli göreve atandıklarında bizim sendikamıza üye ol diye binlerce vaat verip üye yaparken gösterilen mücadele malesef kadro meselesine gelince hiç çıkmıyor.

Evet kıymetli sendikaya üye olan 4- B statüsünde süresiz çalışan Diyanet personelleri şimdi malum sendikadan bir bir istifa etmeye sizleri davet ediyoruz. Gün birlik ve beraberlik günüdür.

Yapılan bu haksızlıkla beraber senelerdir Diyanet İşleri Başkanlığımızda görev yapan emek veren 4-B statüsündeki sözleşmeli personellerimiz yıpranmaya devam ediyorlar bu konuda kendi aralarında çalışmalar başlatılmış olmakla birlikte başta Sayın yetkililerimiz ve Cumhurbaşkanımız’ada konu bizzat bilgilendirecektir.

[better-ads type=”banner” banner=”8654″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Ümit ediyoruz ki yıllarca emek vermiş süresiz sözleşmeli personellerimize en kısa zamanda hakkı olan KADRO verilir ve ortadan hem bu ayrımcılık kalmış ve hem de yıpranılmaya mağduriyete son verilmiş olunur.

Buraya kadar yazdığımız yazımızda aman canım ne olacak işte 4-B süresiz personel bunlarda ayı ne fark var diye bilmeyenler olabilir ve hatta bilmeyenlerde var tabiki bilenle bilmeyen işin içinde olanla olmayanlar bir olmaz bu konuda da aşığı da aradaki farklar ve sosyal haklar konusunda ne zorluklar olduğunu anlatan güzel bir görsel hazırlanmıştır.

Bu görseli okuyarak kısada olsa aradaki farkları görebilir ve sizlerde konuyu bir kez daha düşünüp karar verebilirsiniz.4 B Suresiz Sozlesmeli

[better-ads type=”banner” banner=”11987″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″ lazy-load=””][/better-ads]


Diyanet İşleri Başkanlığı
bünyesinde her türlü özlük ve sosyal haklardan mahrum bir şekilde çalışma şartlarına zorlanan Süreli-Süresiz 4/B Statüsünde istihdam edilen 30 bine yakın Sözleşmeli İmam Hatip Kuran Kursu Öğreticisi ve Müezzin Kayyım yıllardır kadroya geçmeyi bekliyor.

Süresiz sözleşmeli Diyanet Personellerinin sonuna kadar dhbtdersleri.com sitesi olarak yanlarında ve haklı mücadelelerinde onları desteklemeye ve önerilerde katkı sağlamaya devam edeceğimizi buradan tüm herkese bildirmek istiyoruz.

Haklı mücadelemizde güzel sonuçlara ulaşacağımızdan hiç şüphemiz olmadığı gibi yaşanan bu mağduriyetin bir an önce son bulmasını tüm yetkililerden talep ediyoruz tekrardan dua ve selam ile !

Diyanet Bünyesindeki Süresiz Sözleşmeli Personele Kadro!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir