Diyanet İşleri Başkanlığına Kadro Talebi !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığına Kadro Talebi

 

Değerli arkadaşlar Allah’ın rahmeti bereketi tüm hepinizin üzerine olsun. Bugün farklı bir yazı ile karşınızdayız.Bu yazımızda az çok başlıktan da anlaşıldığı üzere Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 4-B  ve 4-C statüsünde çalışan personelimizle ilgili.

Öncelikle bu konunun açılmasına vesile olan Fahri Kuran Kursu Öğretici hocalarımızın (K.K.Ö)  ve sosyal medyada Facebook üzerinden bizlere bu konuda talepte bulunan arkadaşlarımıza ilgilerinden ve bizleri de başlatılan kampanyaya davet ettiklerinden dolayı tüm herkese dhbtdersleri.com web sayfası ve Dhbt Sınavı – DHBT Facebook sayfası adına teşekkür etmeyi borç biliriz.

Bilindiği üzere malesef Diyanetle ilgili sendikalar bu konuda fazla bir ses getiremedi malesef. Bu yüzden bizlerde sesimizi bi nebze duyurma çabasında olmamız gerekmektedir.Bunun neticesinde başlatılan kampanya Diyanet işleri Başkanlığına kadro verilmesi yönünde olucaktır.

Yapılması gerekenleri yazmadan önce lütfen gereksiz tepki veren ve ya polemik yapmak için eleştiride bulunacak olan kardeşlerimiz lütfen bunu yapmayın.

Öneri ve talepleriniz yapıcı yönde olursa çok mutlu olurum.Malum bu kardeşlerimiz böyle bir şeye girişmişler bizlere desteklemek düşmektedir.

Yapıcı olan tüm her şeye site olarak destek vermekten çekinmeyiz. Diyanet İşleri Başkanlığın’ da son yıllarda yapılan alımlara dikkat edilirse sözleşmeli veya vekil fahri şekilde gerçekleşmektedir.

İmam – Hatip açığı ve kuran kursu öğreticisi açığı bulunmaktadır.Alımlarda özellikle de bayanlara yönelik alımlar noktasında malesef diyanet işleri başkanlığımız fahri olarak alım yapmaktadır.

Devletimizin bütçesi veya bu konu maliye ilgili olsada kadro ile aynı işi yapan hatta zaman zaman kadroludan daha cok çalışan hocalarımız bi nebze bu konuda tepki göstermeleri gayet doğal olsa gerek.

Diyanet İşleri Başkanlığın da İmam – Hatip alımlarında ise sözleşmeli ve vekil alımlar göze çarpmaktadır.Bu konuda sözleşmeli kardeşlerimizin bazı yasal hakları malesef ki bulunmamaktadır.Bunun neticesinde onlarında hak talebinde bulunmaları oldukça doğal olsa gerek.

Diyanet İşleri Başkanlığına ve ilgili makamlara bir nebze sesimizi duyurmak için öncelikle yapılması gerekenler şu şekildedir.

1-Başbakanlık iletişim Merkezine (Bimere) Görüş öneri istek bölümünden konuyu bildirmek. Arkadaşlar burada nasıl yapıldığını tek tek anlatmaya gerek yok sanırım e-devlet ile giriş yapıp sistemden hepsini hallediyorusunuz.Bilmeyen arkadaşlar için.

Kadro

2-Cumhurbaşkanına Yazın : Arkadaşlar bu da çok önemli malum Cumhurbaşkanımız senelerdir bizlerin sorunları ile yakından ilgilendi. Bir çok konuda ülke ve memleketimiz adına olumlu adımlar atmış ve Türkiye’mizi bugünlere getirmiştir.

Rabbim razı olsun. Eğer burayada yazarsak bi nebze gündeme getirerek ilgili adımın atılmasında daha da hızlı sonuç alınacağı kanatindeyim.

Cumhurbaskani

3-.Evet arkadaşlar son yapılması gerekenlerden bir taneside Diyanet İşleri Başkanlığında bir kamoyu ve talep oluşturmaktır.Bunun için yapılması gereken yine aynı şekilde ilgili makama e – posta atılmasıdır.

Dibiletisim

4-Facebook ve Twitter Hesapları:Arkadaşlar biliyorsunuz son zamanlarda sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan yayınları devlet yetkililerimiz de takip etmekte ve bu doğrultudaki taleplerde inçelenmektedir.Sosyal medya üzerinden de zaman zaman bu tür paylaşımları yapıp dikkat çekmekte yerinde olacaktır.

Bizlerde zaman zaman buradaki bu yazımızın tarihlerini güncelleyerek sosyal medya hesaplarımızda paylaşımda bulunarak bir kamoyu oluşturmak icin gayret ediyoruz.Bu arada bu konu ile ilgili kısa bir not.

Lütfen eleştirilerimiz SİYASİ VE Devletimizi Yıpratıcı Yıkıcı şekilde olmasın malum bu konuda ortalık çok karışık. Bu konu ile ilgili bu tür paylaşım yapanlar BİLİŞİM SUÇLARI VE İLGİLİ Anayasa maddelerince yargılanma durumları bile olabilir.

Arkadaşlar gelen talepler üzerine bizler bu konuyu gündeme getirdik sizlere az çok nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Burada bundan sonraki süreç sizlerin ilgili makamlara mesaj atmanız ve kitlelere ulaşmanızdır.

Sizden ricam metinler aynı olmasın değerli arkadaşlar lütfen özgün olun ki sorunlarımız tek tek anlatılsın. Kopyala yapıştır mantığından ziyade özgün anlatımımız cok önemlidir.

Bu başlıktan ziyade Facebook adresimize gelen mesajları burada paylaşacağım.Görüntülü olarak atmamız ilerde resimlerin silinmesi durumu olacağından ve yer kaplayacağından dolayı metin olarak gelen mesajlardan iki tanesini yayınlıyorum.

Selamun aleykum bu konuda yardımınızı rica edecem Diyanet imam hatip ön lisans ve ilahiyat mezunları için bir seçenek olarak sunulmuş fakat yaklaşık 7 yıldır herhangi bir alım en azından resmi olarak söz konusu değil bunun için bir kampanya başlatıldı diyanet işleri başkanlığına herhangi bir kadro alımınıZ neden yok ne zaman olacak şeklinde mailler atıp konuya dikkat çekilecek.

Mezunlardan Diyanet’e Talep Ilahiyat ve ön lisans mezunları siyasetin onlar için bir seçenek olduğu ancak mezunla alım sayısı arasında bir orantisizlik olduğunu belirtti. Kadrolu kkö alımı yaklaşık 6 yıldır yapılmıyor diyanetin bir çok biriminde farklı fakülte mezunları çalışıyor. Bu kadar çok birimi olan bir kurumun daha iyi alım yapabileceğine inanan mezunlar bu konuya dikkat çekmek için bir etkinlik başlattı. Fahri çalışanlarına dahil olduğu bu etkinlik için yapmanız gereken diyanet işleri başkanlığının iletişim bölümünden 5 numaralı insan kaynaklarına kadrolu bir alım olup olmayacağını mezunlar için alternatifler oluşturup oluşturulmayacagina dair mail atmak.

Kadro talebiyle ilgili yazımızda düzeltmeler yapılabilir.www.dhbtdersleri.comAynı zamanda oluşan vekil ve fahri kuran öğreticilerine kadro verilmesi durumunda adil bir şekilde alım ve sınavların yapılması da değerlendirmelere eklenebilir.

Bu konuda sitemizde bir adet makale bulunmaktadır.Burada bu yazıyı okuyanlar bir çelişki gibi görebilirler şöyle ki bazı arkadaşlarımız Fahri kuran kursu öğreticilerine (KKÖ) kadro verilmesi olarak durumu algılıyorlar.

Arkadaşlar burada kadro verilecekse görevde olanların ve olmayanların aynı sözleşmeli personel alımı gibi değerlendirilip kadro verilmesini anlatmaktayız. Malum konuyu tam toparlayamadık bunu belirtmek isterim.

 

DHBT HAZIRLIK İLAHİYAT ÖN LİSANS KURAN KURSU ÖĞRETİCİLERİ VE İMAM HATİPLER FACEBOOK GRUBUMUZA KATILARAK BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.  KATILMAK İÇİN TIKLAYIN ! 

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığına Kadro Talebi !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir