İmam Hatip Mezunları Dışındaki İlahiyat Ön Lisanslar Alınmayacak Haberi Yalan !

Değerli arkadaşlar nerelerden çıkıyor bilinmiyor ama İlahiyat Ön Lisans Mezunlarının Kuran Kursu Öğreticisi ve İmam Hatip olarak görev yapılmayacak vesayre söylentiler asılsız haberler mevcut.

Facebook Grubumuzdan ve sitenin yorumlarına böyle bir dedikodu veryansın edenler var şuan için böyle bir şey söz konusu değildir.

Malumunuz gerek DHBT Mülakat başvuruları gerekse alımlarla ilgili kategorilerin mevcut durumları ortadadır.İstisnai durumlar olabilir.

Bu istisnai durumlardan bir tanesi  2018 Yılı ramazan ayı öncesi iş kur tarafından alınan vekil imam hatiplik sınavında  ve müezzinlik sınavında meydana geldi.

Bu şartlar ışığında konuyu ele alırsak bir çok maddeyi değiştirebiliriz. Tabiki bu olaylara bakıp alımların böyle olacağı gibi bir durum söz konusu değildir.

Bunun diğer sınavlar ve alımlar için şuanda Diyanet İşleri Başkanlığında herhangi bir açıklama ve yasal bir bildiri yayınlanmamakla beraber ortaklıkta ilginç şeyler atılıp kafa karışıklığına ve psikoloji bozukluklarına yol açmak isteyenlerin uydurduğu bir haberdir.

İlgili kararlarla ilgili resmi belge olan varsa bizlere de bir zahmet ulaştırsın.Sitemize de Müftülerin aldığı kararname olduğunu dile getirenlere bu belgeyi bize yollamalarını rica ediyoruz.

Aynı zamanda bununla ilgili bir karar alınacaksa bu Müftülerin kararı ve insiyatifine bırakılmayacak kadar önemli bir konudur.

Kimsenin hayelleri ile oynamaya gerek yoktur. Değerli arkadaşlar bununla ilgili Kararı verecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığıdır. İlgili karar yayınlanırsa Resmi Gazete de yayınlanır .Bugüne kadar böyle bir şey mevcut değildir.

İmam Hatip arkadaşlarımız da Kuran Kursu Öğreticisi aday arkadaşlarımız İlahiyat Ön Lisans bölümünden mezun olmanız veya mezun durumunda olmanız hasebiyle , DHBT Sınavı ve  DHBT Mülakatı için yeterlidir.

Mevcut olan 12 kategoriden İlahiyat Ön Lisans Kategorisinden DHBT MÜLAKAT Sınavlarına başvuru yapabilir ve atamanız bu yönde gercekleşir.Kategorilerde ilaveten İMAM HATİP LİSESİ EKLENMİŞTİR.

Mevcut Kategorilerin önceki hali ve değiştirilmiş hali aşağıdaki resimlerde sizlere verilmiştir.

DHBT Mülakat Eski alımlara ilişkin ilgili kategoriler şu şekildeydi .! 

Değerli arkadaşlar ihtiyaca binaen alım olur.Camilerin vs durumlarına göre mesela ihl mezunu ile lisans mezunu aynı yerlerde değerlendirilmez.Bazen alım ilanlarında bu kuran kursu öğreticisi olsun imam hatip olsun adam diyor ki falanca kategori neden yok kalktı mı ?

Hayır arkadaşlar her kategorinin belli özellikleri var açılacak yerde demek ki o bölümün kriterine uymuyor ki kategorisi yok demektir.Aynı zamanda  yukarıdaki son değişikliklerde İHL bir çok yere eklenmiştir.

Bu aşağıdaki en son güncel tablo ek yerleştirme 2018 ait İmam Hatip ve Müezzin kadroları alımları az olduğu için kategorileri de bir kaç tane o yüzden burada KURAN KURSU ÖĞRETİCİ ALIMLARINDAKİ KADROLARA BAKARAK İHL (İmam Hatip Lisesi Şartlarını Görebilirsiniz) şartını görebilirsiniz.

2018-2019 Yılı içerisinde İlahiyat ön lisans mezunu olup imam hatip lisesi okumayan Kuran Kursu Öğreticisi Fahri olarak görev yapan yine aynı şekilde imam hatiplik görevini yapan bir çok arkadaşımız mevcuttur.

İlgili konu ile alakalı bir gelişme veya haber olursa bu başlık altında yayınlanacaktır.

Son alımlarla birlikte kategorilerde değişiklik yapılmış ve hafız olan kardeşlerimizin hakkı yenilmektedir.

Bu konuda bir yazı kaleme almıştık daha önce kimse desteklemedi ilgili yazıyı sorularınıza biaen tekrar buraya link ekliyorum.

Sorularınıza cevap olması açısından bu yazımızı güncelleyerek tekrar yayınladık. İlgili Yazımıza linke tıklayarak okuyabilirsiniz.Linkimiz altta mevcuttur.

Diyanetin üvey evlatları: Önlisans+Hafizlar

Facebook Grubumuz Alttaki Linkten Takip Edebilir Anında Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

Facebook Sayfamıza Giriş İçin Tıklayınız !

En güncel DHBT Bilgileri Cep Telefonunuza gelmesi icin abone olun.