Türkiye Geneli Online DHBT Sınavı

featured

Değerli arkadaşlar sayfamızda ücretli yayınlara destek verilmemekle birlikte her sene bazı üniversite programlarınca düzenlenen DHBT Sınavı öncesi uzaktan eğitim birimlerince DHBT sınavı deneme testleri yapılmaktadır.

Bundan önceki senelerde Yalova Üniversitesi tarafından yapılan Türkiye Geneli Ücretsiz Online DHBT Sınavı benzerini de bu yıl Konya Selçuk Üniversitesi uzaktan eğitim birimi tarafından yapılacaktır.

UZAKTAN EĞİTİM TÜRKİYE GENELİ DHBT DENEME SINAVI

 

SON BAŞVURU TARİHİ: 6 Nisan 2018
SINAV TARİHLERİ:9-10-11 Nisan 2018 tarihlerinde istediğiniz saatte girebilirsiniz! SınavTarihinde Erteleme olmuştur DHBT DENEME SINAV TARİHİ 20 NİSAN 2018 OLMUŞTUR.
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ: 13 Nisan 2018 UZAKTAN EĞİTİM DHBT DENEME SINAVI AMACI, DHBT SINAVINA GİRECEK ADAYLARIN SINAVDAN ÖNCE KENDİLERİNİ DENEMEK VE SIRALAMALARI HAKKINDA FİKİR VERMEKTİR. ARKADAŞLARINIZI DAVET EDEREK NE KADAR ÇOK KATILIM SAĞLANILIRSA OKADAR SIRALAMANIZ HAKKINDA DOĞRU SONUCA YAKLAŞIRIZ!

 

TANITIM:

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alımlarında yapmış olduğu yeterlilik sınavı yerine yapılan bir sınavdır. 

Diyanet İşleri Başkanlığımız Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarına ilk kez açıktan veya sözleşmeli olarak atanacaklarda, ÖSYM tarafından yapılan sınav sonucunda her bir unvan için verilen yeterliliğe sahip olma şartı aramaktadır.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen söz konusu sınavın yeterlilik sınavlarından farklı yanları olduğu, ezberci sistem yerine mantık, akıl yürütme ve yoruma dayalı olması nedeniyle sınava girecek adaylarımızın sınav ve sınav sürecine ilişkin bilgi sahibi olmalarının başarılarını artıracağı malumunuzdur.

Bu çerçevede, adaylarımızın sınavdaki başarılarına katkı sağlamak amacıyla, Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SELÇUKSEM) tarafından İlahiyat Fakültesi Öğretim Elemanlarına, “DHBT Deneme Sınavı” hazırlatılmıştır. İnternet üzerinden ve ücretsiz olarak yapılması planlanan deneme sınavı ile adaylarımızın söz konusu sınava ilişkin bilgi düzeylerinin belirlenmesine yardımcı olmak amaçlanmıştır.

ÜCRETSİZ DHBT DENEME SINAVINA KİMLER KATILABİLİR?

– Kur’an Kursu Öğreticileri Adayları
– İmam Hatipler Adayları
– Müezzin-Kayyım Adayları

ÜCRETSİZ DHBT SINAVINI KAÇIRMIŞ OLANLAR SORULARI ŞURADAN KAYIT OLMADAN ÜÇRETSİZ ÇÖZEBİLİR.BAĞLANTIYA TIKLAYIN!

SINAV SÜRESİ VE ŞEKLİ:

– DHBT deneme sınavı içeriği gerçek sınavda olduğu gibi 20 tane DHBT 1 ve 20 tane DHBT 2 konularından oluşmaktadır.
– DHBT deneme sınavı internet üzerinden (uzaktan eğitim) yapılmaktadır.
– DHBT deneme sınavı süresi 60 dk.‘dır.

 

Türkiye Geneli Online DHBT Sınavı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir